Silvestr s Teletýmem 2018 - 2019

Rok se s rokem sešel a už tu zas je odstřelování rachejtlí a petard a oslava končícího se roku.

    Hradeckej Jeník už je několik let správcem kulturního domu v jeho obci a dlouho mluvil o tom, že bychom tam jako Teletým mohli udělat nějakou akci. No oslava konce roku úplně vybízela. Zprvu jsme chtěli udělat oslavu komornější, jen pro asi desítku lidí ve vinárně, která je součástí kulturáku. To ovšem nešlo realizovat, jelikož nás někdo předběhl a místnost si zamluvil dříve. Rozhodli jsme se tedy udělat akci ve velkém sále. Ve finále účast přislíbila i část lidí z Radioklubu a nakonec se nás sešlo asi 25. Tento počet se ve výsledku ukázal jako ideální a celá akce se dala ukočírovat. Jeník měl vůdčí roli v přípravě. Já se pak staral o přípravu programu a Ivet s Káťou o kuchyň.

    Čím dál více v poslední době inklinuju ke starejm škodovkám. Za tento rok jsme navštívili asi šest srazů. A ten kdo má rád starý auta, tak ač si to neuvědomuje, schraňuje i jiný starý věci - elektronikou nevyjímaje. Pro celou silvestrovskou akci jsem využil poznatků ze srazů s auty a snažil se program naroubovat na elektro ,,krámy´´. Silvestra se zúčastnilo i několik lidí, co ne úplně sběratelství holdují, a tak bylo potřeba program upravit i pro ně. Zprvu jsme měli jen pár nápadů, ale v průběhu listopadu a prosince nás začaly přípravy čím dál více bavit a napadaly nás další a další nápady. Myslím, že během celé akce se nikdo nenudil a každej si našel své.

    Já vyrážel do Barchova, kde je kulturák už 29. Odvezl jsem Kačku s Frantíkem k babi do Teplý a cestou na zpět naložil Jirku v Chotíkově a valili jsme na Hradec. V cíli jsme byli v podvečer. V KD již Jeník s Ivet byli v plném proudu a vařili guláš a chystali věci. Naštěstí už teklo pivo, což mě potěšilo :). S Jirkou jsme poskládali stoly a uklidili sál a připravili pódium. Trochu problém byla hudba, místní aparatura nebyla zrovna nejsvěžejší, ale nakonec jsme to pozapojovali a nehrálo to nejhůř. Do 23. hodiny bylo hotovo, a už nám chybělo jen namluvit audio vzkazy na kazety pro každého účastníka. Nakonec to byla docela zábava a napomohlo k tomu i ladění chuti piva. Co ale na tom je opravdu nahráno, zjistí až každý doma.

    Další den ráno jsme doladili zbytek příprav a v poledne jsme vyzvedli Káťu a Lukáše v Chlumci. Zde jsme si taky dali oběd a frčeli nazpět do KD. V průběhu odpoledne dorazilo ještě dalších 11 účastníků a nakonec nás bylo první večer 16. Oficiální program začal o 17-cté hodině vystoupením mě a Jeníka s tím, kde jsme, a co nás čeká. Poté se každý představil odkud je a co ho baví. Poté sběratelská část lidí si zkusila vyplnit televizní test a ti co nesbíraj hráli retro společenský hry. Po večeři následovala knoflíková válka, kdy se poznávaly knoflíky z přístrojů. Obohacením bylo poznávání různých nástrojů, které donesl Honza Holý. Zedníček by mohl závidět. Všichni jsme se u toho nasmáli. Kolem deváté, já a Lukáš, jsme měli betl mezi sebou a předháněli jsme se, kterej Boombox je lepší. Bohužel nevyhrál ani jeden z nás, ale vyhrál to Condor, který měl představovat ten sběratelský mainstreem. Hezké a vtipné vystoupení bylo i Jirky, který představoval prototyp telky Tesla Božka. Závěr dne vyplnila hra - Karty  proti lidskosti. Kdo nezná, tak doporučuju.

    Polední den roku započal snídaní. Poté jsme se šli vyvětrat do vedlejší vsi na rozhlednu. Tedy jen větší část. Zbytek zůstal na místě a mezitím oživil Akvarela. Takže byl i workshop. Během dopoledne dorazili i poslední opozdilci a hlavní program mohl začít. Nově příchozí se představili ostatním a my ukázali na Meotaru, co nás tento den bude čekat. Mimo jiné proběhla poutavá přednáška pamětníka "Rajcha", jak se sbíral nebezpečný odpad před 30 lety. Během celého dne probíhala soutěž. Skupiny se losovaly do dvojic. Nakonec bylo asi 8 soutěžních úkolů. První bylo napsat bez chyby zápočtovej list na psacím stroji. Dalším úkolem bylo osadit moduly do C 429 na čas. Po obědě se šlo na exkurzi do místní ikony obce do Barchovského zámku, který je nyní v rekonstrukci. Celá exkurze byla velice zajímavá, kdy toto člověk zažije, podívat se do zámku, který je v opravě. Součástí prohlídky byl i přilehlý komplex, tzv. statek neřestí (pracovní název urbex). Tímto moc děkujeme majitelům, že nám návštěvu umožnili. Exkurze nakonec trvala asi 2 hodiny a začali jsme být ve skluzu. V průběhu prohlídky probíhala soutěž, kdy každá skupina měla dávat pozor koukat se kolem sebe a najít rozmístěné elektronky. Po návratu bylo chvilku času si přečíst naše "půlnoční noviny".

    Noviny jsem připravoval já. Dalo to sice dost práce, sežralo dost času, ale potěšilo mě, že hodně lidí poslalo příspěvek a byl dostatek materiálu. Některé příspěvky se ani nedostaly do vydání. Hlavním cílem bylo se u čtení pobavit a zasmát se - to se doufám povedlo. Některé články byly ze života, některé byly smyšlené. Odpoledne pokračovala soutěž, a taky se losovala tombola z věcí, které ostatní přivezli. V podvečer měl Honza prezentaci o rekonstrukci zámku a Vláďa Bradáč o mechanické televizi a Járovi Cimrmanovi. Poté se pouštělo nové Teletým video z cesty s Oktávkou. O sedmé začala bojovka. Každá skupina vyfasovala mapu s metráží a s křižovatkami. Celá trasa trvala asi hoďku a během ní bylo potřeba nalézt plakáty s pouličními lampami a pomocí nápověd uvést správný nick. V trase jsme čekali já a Luke s chlastacími hrami. Luke měl elektronickou kostku a já loterii se žárovkou. Závěrečné hry byly hádání počtu metrů ve vychylovačce a objíždění sběrného dne. Největší úspěch mělo asi poznávání tuzemských zpěváků podle starých fotek. Zde bezkonkurenčně vítězila skupina s Mírou a  Pavlem, kteří poznali skoro všechny. Do půlnoci jsem se pak snažil sečíst body a určit vítěze.

    Půlnoc jsme oslavili venku odpálením ohňostroje a přípitkem. Na nový rok jsme vyhlásili výherce soutěže a rozdali ceny a diplomy. Další bezmála tři hodny běžela Vláďovo diskotéka s karaoke. Po probuzení byla snídaně a velkej úklid všeho. Mezitím holky připravily jídlo a před třetí hodinou už jsme frčeli směr Plzeň.

Tímto děkuji hlavně Honzovi a Ivet za super akci, Kačce za výpomoc nejen u plotny, Lukemu za bojovku, betl a všem, co poslali článek do půlnočního Teletýmáka.

Díky děcka ! ;)

A tady ty nej fotky z celé akce: