Zde byla v háji vychylovačka a proraženej tranzistor v řádku.

 

LCE TESLA

Televizní přijímače LCE (la cygne electronic) prodávané pod značkou Tesla:

CK-5384XT a CK-5390XT

V podstatě stejné televizory lišící se pouze tvarem masky. Obrazovka 21´´, příkon 90W, TXT.

U těchto typů jsou téměř vždy vyschlé elity v primáru 47mikro/63 a nafouklé 100mikro v sekundáru. U jedné byl ještě vydný tranzistor v řádku a u druhé ještě ve zdroji. U 8384-slabá obrazovka, no poctivá Tesla to rozhodně není.

 

     

CK-3366

Před zapnutím jsem vyměnil elity ve zdroji, to už u těchto dělám automaticky. Zdroj naběhl bez problémů. Dále byl prorazenej tranzistor v RGB zesilovači a jeden načatej - nereguloval, teďka telka jede jak nová. Tyto LCEčka mám prostě rád :). Novější šasí bez relátka. Rok výroby 10.1997.

   

Astra KA721

A máme tu další klasický LCE-ckové šasi... Problém jako vždy - elity... Zajímavé je, že telka byla před nedávnem v opravně a fungovala tak 2 měsíce. Oprava za 800 spočívala asi tak v tom, že zakroutil s Ug2 a to bylo vše.

     

CK - 5490W/T

LCEčko v nové škatuli Byla slabá obrazovka, přebastlil jsem to na široké hrdlo, ale problém je ten, že na to nejde naučit univerzál a také bez origo ovladače se nedostane do servisního menu seřídit novou obrazovku... Kdyby jste to někdo chtěl tak to za odvoz věnuji (je to vyčištěný, jen mít ten ovladač...).