Populár 521A 

Sobota ráno, září roku 2016 asi tak osm hodin. Tyyyy jo mám vstávat, mě se nechceeeeee, ale musím, dnes je přeci sběrný den a u nás ve vsi. Taky mám spoustu krámů na vyhození, přeci to tu nebude ležet do jara. Vyhrabu se z postele, nandám bordel na kolečko a šinu si to na náves. Už dlouho tu nic zajímavého nikdo nevyhodil, samá plasťárna. No jo, svozové auto už tu je a lidi nosí mixéry, kompijůtry, tiskárny. Také přispěji svou trochou do mlýna. Nic moc zajímavého tu není, alespoň díly na autodráhu Ites. Už jsem na odchodu a přijíždí nová Oktávka, děda vystupuje, otevírá zadní dveře a něco dřevěného vytahuje. To chcete vyhodit? Starej krám! Ty to chceš? Co s tim...

Aneb tak jsem získal tohoto Populára. Sice né že by to bylo kdoví co, ale je vcelku pěknej a z vlastní vesnice :-D. Populára asi každý zná, tak alespoň stručej popis:

Vyráběla Tesla Praha Hloubětín v druhé polovině 50. let. Osazené pěti elektronkami a magiočko EM11. Zepředu ovládání hlasitosti spolu s vypínačem. Ten snad nikdy nefunguje, praskne tam pružinka a je vymalováno. Tónová clona, přepínání rozsahů, DV, SV, KV1 a KV2, ladění. Skleněná podsvícená stupnice, papírová zadní a spodní stěna. Rádio ještě nemá feritku, tak je potřeba připojit externí, dále pak uzemnění, taky můžeme dát další repro a připojit gramec. Skříňka je dřevěná. Dělaly se různé motivy a odstíny. Ozdobné lišty.

 

Rádio jsme spolu s Lukášem Petříkem vyčistili, přeládovali jsme svitky a nakonec bylo potřeba sladit. Jede vcelku pěkně na všech rozsazích.  

     


Tube radio made in Prague in 50. years. Five tubes and tune indication. Volume + turn on + tone regulation on left side. Bands and tuning on right side. Glass scale, wooden case with paper back side. Only AM bands.