Signal  401

Popis: Přenosný trpasličí tranzistorák s hodinami. Vyráběný na přelomu 70. a 80.tých let v Sovětském svaze. Tento konkrétně v roce 1978. Rozsahy DV a SV. Napájení z devíti voltové baterie. Přepínání vlnových rozsahů na zadní straně. Lze využít i jako rádiobudík, přepínač funkcí ze zadu. Na zadní straně vypínač spojený s ovládáním hlasitosti a ladění. Hodiny je nutno natahovat, nejsou elektronické.  Platová skříňka, kožené pouzdro a kožený řemínek.

Výrobce Tento, SSSR.

Perlička:  Tento kousek jsem nalezl o vánocích roku 2016 pod stromečkem :). Nebylo ani co renovovat, dal jsem baterii a vyčistil přepínač rozsahů. Vcelku pěkně hraje i nato, jak je malé.

 

 

     


Description: Mini transistor radio from Russia. Bult-in clock (not electrical). Was produced in 1978. Receive short and long waves. Plastic box, leather case.

 


Signal  402

Popis: Přenosný trpasličí tranzistorák s hodinami. Vyráběný v 80-tých let v Sovětském svaze. Tyto 5. 10.1983. Rozsahy DV a SV. Napájení z devíti voltové baterie. Přepínání vlnových rozsahů na zadní straně. Lze využít i jako rádiobudík, přepínač funkcí ze zadu. Na pravém boku vypínač spojený s ovládáním hlasitosti a ladění. Hodiny je nutno natahovat, nejsou elektronické. 

Výrobce Tento, SSSR.

Stav:  Dostal jsem ho jako nefunkční, jediný problém byl, že tam byla baterie z roku 1989. Stačilo dát novou a už to vyhrávalo. Stav je jako nový.