Regenerace katody obrazovky

Černobílá obrazovka:

Pro regeneraci čb obrazovek používám regenerátor sestavení podle návodu v A-rádiu. Článek + schéma je na obrázku níže. Pro žhavení jsem použil zvonkové trafo s více vývody - 6,3V  7V  8V.  Oproti návodu z A-rádia jsem zapojil i vývod 12V pro regeneraci přenosných obrazovek. Při výrobě jsem počítal, že tímto regenerátorem budu regenerovat i barevné obrazovky, ale to se neosvědčilo! Při regeneraci se každá katoda zregenerovala jinak, jas se sice zvýšil, ale nešlo doštelovat vyvážení barev.

Úspěšnost:

A61-120W  -   U televizorů Sitno až Neptun - úspěh téměř 100% jak u tuzemských Tesla, tak ruských. Regeneroval jsem nejmíň 10 kousků a obraz vždy perfektní. Jak dlouho to takto může vydržet v denním provozu těžko říct, jelikož tyto telky pouštím pouze příležitostně. Ale samozřejmě záleží na tom, jak obrazovka byla opotřebována. Také jsem se pokoušel o regeneraci přižhavované obrazovky, která již šla špatně i s přižhavením. Zde úspěch byl poloviční, obraz sice jako fotka, ale s dobastleným přižhavením.

Obrazovky staršího data - u Tesly 219 regenerace bez problémů, u Mimosy zlepšení ale stoprocentní to není.

Přenosné - Bez problémů, když bylo ještě něco při zapnutí vidět. Také jsem se pokoušel o jednu ze Satelita, kde obraz byl vidět pouze za úplné tmy. Po regeneraci už divák viděl i něco ve dne, ale obrazovka beztak použitelná nebyla.

Fotky mého přístroje, při regeneraci TVP Saturn, stránka z A-rádia.

      

Barevná obrazovka

Při regeneraci barevných postupuji dle postupu Ing. Radima Urbánka, jak psal v návštěvní knize na svých stránkách. Tj. s kondikem 100M  a odporem 100R

Postup u řady C416... na řadovém konektoru modulu G najdu 200V. K tomuto bodu připájím odpor 100R. Zapnu tvp a nabiji kondík. Poté nabitý kondík připojím plusem na G1  a mínusem na jednu z katod. Toto opakuji ještě pro 2 zbývající. Tím je regenerace hotová.

Pro řadu C110st, C416:  G1-pin 5, R-pin 8, G-pin 6, B-pin 11

Regeneroval jsem C110, zde výsledek téměř minimální. Pak C416 (86) - zde výrazné zlepšení a C416 (86) a zde je obraz jako fotka. Tato TV je denně v provozu už přes půl roku a bez zhoršení.

    video z regenerace C416. Účinkující: moje maličkost. Kamera, střih, scénář, atd.: Ing. Radim Urbánek

 

 

 

 

Reklama...